SCCYC
Les Storrs Regatta
March 22, 2008
PHRF A Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating
Pos
Pts
Pos
Pts
Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
46565 Bravura Farr 44 Katz DRYC 33
3
3
1
1
-
-
-
-
-
-
4
1
97979 Power Play Sch35 Arkle SCCYC 69
2
2
2
2
-
-
-
-
-
-
4.1 2
50904 Plankton Viper Staff CYC 66
1
1
4
4
-
-
-
-
-
-
5 3
46877 Klexy B29 Jenkins SBYRC 78
4
4
3
3
-
-
-
-
-
-
7 4
42757 Tigger J33 Cottrell/Marland KHYC 84
5
5
5
5
-
-
-
-
-
-
10 5
87811 Voodoo Doll Sch 35 Kim Stuart SMWYC 69
6
6
6
6
-
-
-
-
-
-
12
6
PHRF B Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
46380 Avet J/80 Johnson CYC 120 1 1 1 1
-
-
-
-
-
-
2 1
97089 Traveler Exp Mayer DRYC 102 2 2 2 2
-
-
-
-
-
-
4 2
56272 Turn Key J/92 Hedges SFVYC 108 3 3 3 3
-
-
-
-
-
-
6 3
Open 5.70 Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
USA 169 Hat Trick O-5.70 Kenney SCCYC 156 1 1 1 1
-
-
-
-
-
-
2
1
56477 Boracic O-5.70 Nik Vale SCCYC 156 2 2 2 2
-
-
-
-
-
-
4 2
USA 189 Havic O-5.70 Festa SCCYC 156
3
3
4
4
-
-
-
-
-
-
7
3
USA 201 Rubi O-5.70 Runyan SBYRC 156
5
5
3
3
-
-
-
-
-
-
8
4
USA 214 Chupacabric O-5.70 Sammarcelli SCCYC 156
4
4
5
5
-
-
-
-
-
-
9
5
 
Martin 242 Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
9 Strange Crew M242 Hathaway CYC 150
1
1
1
1
-
-
-
-
-
-
2 1
46522 Panhana M242 Zambriski KHYC 150
4
4
2
2
-
-
-
-
-
-
6 2
97228 Velerito M242 Drucker CYC 150
2
2
4
4
-
-
-
-
-
-
6.1 3
97428 Zip M242 Jim Durden SMWYC 150
3
3
7
7
-
-
-
-
-
-
10 4
307 All In M242 Mike George CYC 150
8
8
3
3
-
-
-
-
-
-
11 5
121 Lucky Jack M242 Kraemer SMWYC 150
5
5
6
6
-
-
-
-
-
-
11.1 6
87360 Trophy Blond M242 McIntosh CYC 150
9
9
5
5
-
-
-
-
-
-
14 7
179 Wombat M242 Jason Artof DRYC 150
6
6
8
8
-
-
-
-
-
-
14.1 8
303 Sandbox M242 Mark Sands SMWYC 150
10
10
9
9
-
-
-
-
-
-
19 9
69053 Shirley&Earle M242 Revah/Chamberlin CYC 150
11
11
10
10
-
-
-
-
-
-
21 10
46046 Old Yeller M242 Lewis DRYC 150
7
7
DNS
14
-
-
-
-
-
-
21 11
306 Dean M242 Cameron CYC 150
12
12
11
11
-
-
-
-
-
-
23 12
97321 Bad Wolf M242 Abbeduto KHYC 150
13
13
DNS
14
-
-
-
-
-
-
27 13
 
Holder 20 Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper
Club
Rating
Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
18057 The Saint H-20 Avery Stewart
VYC
186
2
2
1
1
-
-
-
-
-
-
3
1
46139 Problem Child H-20 Ray Van Heel
SFVYC
186
3
3
1
1
-
-
-
-
-
-
4
2
54 Badonka H-20 Glen Van Heel
SFVYC
186
1
1
3
3
-
-
-
-
-
-
4.1
3
212 Cetan H-20 Shane Weeks
SFVYC
186
DNC
4
DNC
4
-
-
-
-
-
-
8
4
PHRF C - Potpourri
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
78 Bandit San 20 Cheda/Thomas/ Fleck
SCCYC
222
1
1
1
1
-
-
-
-
-
-
5
1
56193 TAKU Opus 34 Brorsen
SFVYC
174
2
2
2
2
-
-
-
-
-
-
10
2
904 Larger Voices San 20 Brian Mason
SCCYC
222
DNC
4
DNC
4
-
-
-
-
-
-
8
3
773 Seaweed Soling Wintrode
FYC
162
DNC
4
DNC
4
-
-
-
-
-
-
8
4
Results are as announced at awards ceremony. Please address any questions regarding scoring, spelling corrections or missing boat names to Stu Coleman for resolution.