SCCYC
Les Storrs Regatta
March 24-25, 2007
PHRF A Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
888 White Knight Farr 40 Katinszky CBYC 12
1
1
1
1
1
1
DNS
4
DNS
4
11
1
46565 Bravura Farr 44 Katz DRYC 33
2
2
2
2
2
2
1
1
DNF
4
11
2
87811 Voodoo Doll Schock 35 Kim Stuart SMWYC 69
DNS
4
DNS
4
DNS
4
2
2
1
1
15
3
PHRF B Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
21859 Slippery When Wet J 24 Pierson Jacquelin WkYC 174 3 3 1 1 1 1 2 2 1 1 8 1
46703 Faire Warining Mag 26 Mike Inmon CYC 207 1 1 2 2 2 2 1 1 3 3 9 2
52530 Eggemogggin J 30 Donna Polk SBYRC 138 2 2 3 3 6 DNF 3 3 2 2 16 3
67159 Sinister Smile CF 27 Joseph O'Conner DRYC 156 4 4 4 4 6 DNF 4 4 4 4 22 4
6521 Stormy II Star Robert Symer SCCYC 144 6 DNS 5 5 3 3 5 DNF 6 DNS 25 5
Open 5.70 Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
USA 189 No Name O-5.70 Jerome Sammarcelli SBYRC 132
2
2
1
1
1
1
DNF
4
1
1
9
1
USA 169 Hat Trick O-5.70 Tracey Kenney SCCYC 132
3
3
3
3
2
2
1
1
2
2
11
2
56477 Boracic O-5.70 Nik Vale SCCYC 132
1
1
2
2
3
3
2
2
3
3
11
3
 
Martin 242 Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
304 Rock, Paper, Scissors M242 Mike George CYC 150 3 3 0 1 2 2   7 0 1 14 1
97377 Sandbox M242 Mark Sands SMWYC 150 2 2 0 3 1 1 0 4 0 5 15 2
179 Wombat M242 Jason Artof DRYC 150 5 5 0 4 4 4 0 2 0 6 21 3
97228 Velerito M242 Brack Duker CYC 150 4 4 0 6 8 8 0 1 0 4 23 4
97428 Zip M242 Jim Durden SMWYC 150 9 9 0 5 3 3   8 0 3 28 5
97264 Patience M242 Craig Yandow SMWYC 150 7 7 0 2 6 6 DSQ 12 0 2 29 6
97947 Mischief M242 Jocelyn Vallieres CYC 150 8 8 0 8 5 5 0 5 0 7 33 7
97312 Predator M242 Chaban/McKenney/ St. Amant SMWYC 150 6 6 0 7 9 9 DNS 12 DNS 12 46 8
46024 Old Yeller M242 Lee Lewis DRYC 150 1 1 DNS 12 DNS 12 0 3 0 9 37 9
301 New Channels M242 Steve Natvig ? 150 DNS 12 DSQ 12 7 7 0 6 0 8 45 10
87355 Mighty Mouse M242 Mike Georgia SMWYC 150 10 10 0 9 10 10 0 9 0 10 48 11
 
Holder 20 Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper
Club
Rating
Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
129 B.L.U. H-20 Dennis Bouch
SFVYC
186
5
5
1
1
4
4
1
1
1
1
12
1
46139 Problem Child H-20 Ray Van Heel
SFVYC
186
1
1
2
2
3
3
2
2
4
4
12
2
54 Water Rat H-20 Nigel Brownett
SFVYC
186
3
3
3
3
1
1
3
3
3
3
13
3
87664 My Sweetie-N-Me H-20 Jim Rosaschi
NevYC
186
4
4
5
5
5
5
4
4
2
2
20
4
18057 ? H-20 Adolph Liebe
SFVYC
186
2
2
4
4
6
6
5
5
5
5
22
5
1 Cetan H-20 Shane Weeks
SFVYC
186
6
6
6
6
2
2
6
6
DNS
7
27
6
Santana 20 Fleet
Race 1
Race 2
Race 3
Race 4
Race 5

Totals

Sail No. Boat Name Boat Type Skipper Club Rating Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos Pts Pos

Pts

Pts Pos
78 Bandit San 20 Cheda/Thomas/ Fleck
SCCYC
222
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
5
1
57517 Bloodhound San 20 William Elmer
SCCYC
222
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
10
2
904 No Name San 20 Brian Mason
SCCYC
222
3
3
3
3
3
3
DNS
5
DNS
5
19
3
57396 Maude San 20 Cassie Guarino
SMWYC
222
DNS
5
DNS
5
DNS
5
3
3
3
3
21
4
Results are as announced at awards ceremony. Please address any questions regarding scoring, spelling corrections or missing boat names to Stu Coleman for resolution.